SEVGİ’DE İNGİLİZCE

MURADİYE İNCEK SEVGİ KOLEJİ’NDE İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Muradiye İncek Sevgi Koleji’nde İngilizce departmanı olarak  vizyonumuz, 21. Yüzyılın küreselleşen dünyasında öğrencilerimizi, iletişim araçlarını doğru ve etkin kullanan, çevresindeki insanlara fikir ve düşüncelerini hem ana dilinde hem de İngilizce olarak rahatça ve doğru bir şekilde ifade eden, eleştirel düşünmeye ve takım çalışmasına açık, bilgiyi beceriye çevirebilen, sorumluluk bilincine sahip bireyler olarak yetiştirmektir. Kendini bir başka dilde düzgün bir şekilde ifade etmeyi başaran kişiler, bu dili öğrenmenin ötesine geçip, bu dili artık edinmiş bireylerdir.

Okulumuzda İngilizce dilini kullanırken dört beceriye de (konuşma, yazma, okuma ve dinleme) sahip öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Bu beceriler, ancak iletişim odaklı bir eğitim ile edinilebilir. Bunun için okulumuzun okul öncesinden başlayarak tüm kademelerinde öğrencilerimizi eğitim sürecinin içerisine aktif olarak dahil eden, İngilizce dilini en iyi şekilde edinme yöntemleri kullanılmaktadır. Bu konudaki yaklaşımımız, öğrencilerimizin İngilizce dilini sadece ders içerisinde değil, ders dışı aktivelerde de kullanmasını teşvik edecek etkinliklere eğitim sürecimizde yer vermektir.

HEDEFİMİZ CAMBRIDGE ULUSLARARASI PROGRAMI

Cambridge Assessment International Education tarafından dünyada 160’dan fazla ülkedeki okulda akredite edilen Cambridge uluslararası programı okulumuzda yaklaşık 2 yıldır pilot uygulaması yapılmaktadır. Bu programın gereklilikleri ve standartlarını tam olarak sağlamak adına okulumuzda yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Okulumuz, Cambridge uluslararası programınca öngörüldüğü üzere English as a Second Language dil öğrenimi ile öğrencilerimize dünya standartlarında bir eğitimi vermeyi hedeflemektedir. Bu amaçla okulumuz, öğrencilerinin dil yetkinliklerini uluslararası standartlarda ölçüp değerlendiren, Cambridge Assessment International Education tarafından akredite olmuş bir kurum olma yolunda ilerlemektedir.

YABANCI DİL SINAVLARINA HAZIRLIK

Öğrencilerimizin İngilizce konusundaki yetkinliklerini ölçmek adına, ilkokuldan başlayarak, uluslararası sınavlara da girmeleri teşvik edilmektedir. Dünya çapında geçerliliği olan TOEFL Junior, Cambridge ESOL, Young Learners English Benchmark gibi uluslararası sınavlara hazırladığımız öğrencilerimiz eğitim sürecinin sonunda bu sınavlardan başarılı sonuçlar almaktadır. Aynı zamanda okulumuzda İngilizce eğitimini alan öğrencilerimiz, akademik olarak gerek MEB gerekse de ÖSYM tarafından yapılan sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaktadır. Uluslararası sınavlarda olduğu gibi bu sınavlarda da ciddi başarı göstermektedirler.

ÖĞRETMEN EĞİTİMİ

Alanında uzman ve yetkin öğretmenlerimiz, yıl boyunca uluslararası eğitim programları ve seminerlere katılmaktadır. Öğretmenlerimiz, bu eğitimlere katılarak yabancı dil öğretimi ile ilgili son çıkan metotları yakından takip etmektedirler. Aynı zamanda öğretmenlerimiz Cambridge Assessment English (Cambridge Üniversitesi) tarafından, bir yıllık yoğun bir programın ardından yapılan sınavı geçen eğiticilere verilen, dünyanın birçok ülkesinde kabul görmüş öğretmenlik yapabilir diplomaları olan CELT-P ve CELT-S sertifikalarına sahiptir.

İNGİLİZCE KÜTÜPHANE

Okulumuzda sadece İngilizce dilinde yüzlerce kitaptan oluşan geniş arşivi ile öğrencilerimizin kullanımına açık bir kütüphanemiz bulunmaktadır. Kütüphanemiz ders içi ve ders dışı aktiviteler çerçevesinde etkin bir biçimde kullanılmakta ve öğrencilerimizin İngilizce edebiyat ile tanışması ve okuma becerilerini geliştirmesi için önemli imkanlar sunmaktadır.

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)