OKUL MÜDÜR’ÜN MESAJI

 

         “Asil geçmişten aydınlık geleceğe” düsturu çerçevesinde, “Önce İnsan Sonra Lider’’ yetiştirmek ve Allah rızasını kazanmak için 1985 yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayan Muradiye Eğitim Kurumları, köklü geçmişi, akademik, sportif ve kültürel alandaki sayısız başarıları ile eğitim alanında yalnız Ankara’nın değil ülkemizin de kutup yıldızlarından biridir.

           İsteklere, arzulara yani “Murada” erişilen yer anlamına gelen MURADİYE ;

         -Kurulduğu günden bugüne yalnız memleket sevdalısı insanlar yetiştirmeye kendisini adamış, hiçbir gizli ajandası bulunmayan hiç bir ek bagaj yükünü omuzlamamış tertemiz bir maziye sahip olmanın da adıdır 

         -Dalı, yaprağı ve kökü yalnızca bu topraklarda yeşermiş ve gelişmiş, yalnız bu topraklara ve bu topraklarla ruh kardeşi coğrafyalara adanmış olmanın da adıdır 

         -Bu mübarek Anadolu ikliminin ürettiği her türlü maddi ve manevi değeri sonraki nesillere aktarmanın da adıdır

         -Yüce milletimizin emaneti olan değerleri geleceğe taşıyabilmek ve bir medeniyet hamlesinin ortak malı olan bilime  sahip olmanın da adıdır.

         Muradiye Eğitim Kurumlarının hizmete açılmış ilkokullarından olan okulumuzda;  milli ve manevi değerlerine bağlı, yeniliğe ve gelişime açık, düşündüğünü tasarlayarak uygulayabilen, uyguladığını üreterek insanlığın hizmetine sunan, 21. yüzyılın kültürü ve becerileri ile donatılmış, öğrendiklerini vatanı ve milleti için hayra dönüştürebilen bireyler yetiştirmek amacıyla uzman kadromuzla var gücümüzle çalışıyoruz.

        Bu hayattaki en kıymetli varlıklarımızın çocuklarımız olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle öğrencilerimize önce Allah’ın emaneti gözüyle bakarak yola çıkmaktayız. Eğitim ve öğretimin temel taşları olan disiplin, düzen ve istikrar ile akademik anlamda başarı kattığımız öğrencilerimize, akademik başarının yanı sıra sportif ve kültürel alanlarda da okul hayatları boyunca desteklemekteyiz. Onlara sevgi, saygı, muhabbet, merhamet, dürüstlük, doğruluk, erdemli davranış, samimiyet, hoşgörü, ahde vefa, dünya ve ahiret dengesi, gibi güzel duyguları da verirken, tarih şuuru kazanmış, ülkesini ve bayrağını seven mükerrem insanlar olarak yetiştirmek için çalışıyoruz. 

        Tüm öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz; öğrencilerimizin, özgür düşünen, bağımsız karar verebilen, yeniliklere açık, özgüven sahibi, problem çözme yeteneği gelişmiş, bilim ve teknolojideki gelişmeleri takip eden, bunun ötesine bilim ve teknolojiyi üretebilen bireyler olarak yetişmelerine özen göstermekte olup,  ülke içi ve uluslararası  proje yarışmalarına, kültürel  ve bilimsel   şenliklere katılımlarını desteklemekte ve geleceklerini şekillendirmelerinde yardımcı olmaktadırlar.

         Birlikte büyük bir aile olmanın farkındalığıyla;

        – Öğrencilerimizin hem akademik başarı hem de milli-manevi değerler konusunda en üst seviyeye çıktıkları,

        -Velilerimizin eğitim ve öğretim sürecine yönelik katkılarının değerini artırmak amacıyla ortak hedeflerimize uygun ortamların sunulduğu,

        -Öğretmenlerimizin 21.yy vizyonuna uygun kariyerde ve irfan bilincinin sevgisiz olmayacağı düsturuyla birikimlerini sevgi ile öğrencilerimizle paylaştıkları bir okul olarak eğitim öğretim hayatına devam etmekteyiz.

Geri
İleri

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)