OKUL MÜDÜR’ÜN MESAJI

İnsanın öğrenme süreci doğduğu andan itibaren başlar. İnsan beyni için yaratılışının gereği olan öğrenme faaliyeti insan istese de istemese de ömrünün sonuna dek kesintisiz olarak devam etmektedir. Önemli olan insan beyninin hangi yönde öğretilere maruz bırakıldığıdır. Bu bağlamda dünyaya gelen bir insanın okula gidene kadar ailesi tarafından maruz bırakıldığı öğretiler ve okul dönemi ile birlikte okul ortamında maruz kaldığı öğretiler bireyin olgunluk döneminde nasıl bir bilgi birikimine ve yine nasıl bir dini, ahlaki, toplumsal ve milli değerlere sahip olacağını belirler.

Toplumların ve  medeniyetlerin var oluşunda bireylerin yapı taşı olduğu düşünülürse insan ve insanlık için eğitim-öğretim görülen okulun önemi  aile ortamı kadardır hatta belki de daha fazladır. Bu önemin farkında ve bilincinde olan Muradiye Eğitim Öğretim Kurumları, önce insan düsturu ile 1985 yılında hizmet halkasına eklediği Muradiye Erkek Liseleri ile 36 yıldır birçok akademik başarıya imza atmıştır. Bu akademik başarıların yanında dini, millî, manevi ve toplumsal değerlere de sahip olan, ülkesi için çalışmayı öncelikli amaç olarak benimsemiş öğrencileri de topluma ve bu eşsiz vatana bir değer olarak kazandırmıştır.

İnsanların ve insanlığın, değerlerine sahip çıkmada zorlandığı ve İnternet ve telefon gibi çevresel iletişim araçlarının ulaşım ve kullanımının oldukça kolaylaştığı günümüzde faydalı ve faydasız, neredeyse sınırsız bilgi akışı gerçekleşmektedir. Okul dışında gençlerin ve çocukların maruz kaldığı bu bilgi kirliliği nedeni ile kayıp bir nesil ve medeniyet olmaması adına büyük gayret sarf ediyoruz. Bizler, Kader’in okullarımızla yollarını kesiştirdiği öğrencilerimize  Allah’ın emanetleri ciheti ile yaklaşıyoruz. Sonsuz çaba ve gayret ile onları Allah’ın hoşnut olacağı, kendisine ve çevresine faydalı bir nesil haline getirmek birincil amacımızdır.

Muradiye Erkek Liseleri olarak bu kutlu yolda durmadan, yorulmadan yetiştirdiğimiz ve bundan sonra da yetiştireceğimiz nesillerin gurur ve mutluluğu ile nice hizmet yıllarının geçmesini Allah’tan temenni ediyoruz.

Selam ve dua ile…

Geri
İleri

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)