SOSYAL KÜLTÜREL FAALİYETLER

“Önce insan”diyerek eğitim ve öğretim meşalesini yakan,  Muradiye Erkek Liseleri, akademik başarının yanında insanın temel olduğu sosyal,kültürel ve sanatsal alanlarda da birçok kalıcı iz bırakmıştır. Bulmak soru sormakla başlar.Sosyal problemleri düşünen, keşfeden, üreten, içindeki ışıkla nedenini-niçinini sorgulayan, sanatsal ve estetik bakış açısına sahip, millî ve manevi değerlerine duyarlı,entelektüel bireyler yetiştirmeyi amaçlayan Muradiye Erkek Liseleri  bu alanda birçok projeye imza atmıştır.

Kara kıtada Hz. Musa’nın asası olup birçok su kuyusu açtırılmıştır. Burkina Faso’daki hafızlık kursu öğrencilerine Kur’an-ı Kerim gönderme kampanyası düzenlenmiştir. Zeytin Dalı harekâtında Mehmetçiğin ayağını saran,ısıtan çorap da benden olsun demiş; mülteci çocukların yüzünde bir tebessüm olabilmek için, hayalleri gerçeğe dönüştürmek için  mazlumlara yardım elini uzatmıştır. Türkiye İyilik Okulu Projesi’nde birinci olmuştur.

Kalemini millî ve manevi duyarlılıkla kullanan gençlerimiz makale ve kompozisyon alanında da dereceler elde etmiştir. Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde düzenlenen “Liseliler Destan Yazıyor” isimli yarışmada İbrahim Ethem Alper isimli öğrencimiz birinciliği kazanmıştır.

Öğrencilerde kültürel bilinç uyandırmak adına, onlar varoldukları kozanın değerini bilerek hayallerine kanatlarıyla uçabilsinler diye okulumuzda her yıl Millî ve Manevi Değerler Sergisi düzenlenmektedir.  Ayrıca sanatsal ve estetik bakış açısının gelişmesi için Muradiye Sanat Akademisi tiyatro, diksiyon, hızlı okuma gibi birçok çalışmaya tüm hızıyla devam etmektedir.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)