SPOR

Muradiye erkek liseleri olarak, öğrencilerimizin akademik eğitimlerinin yanında fiziksel ve ruhsal gelişimlerini de önemsiyoruz. Beden eğitimi ve spor etkinliklerimizde öğrencilerimizin bedenlerini geliştirmenin ve formda tutmanın yanı sıra, başkalarıyla iş birliği yapma, kendi bedenlerinin güçlü ve zayıf yönlerini tanıma, beceri geliştirme, nezaket ve fair play kuralları çerçevesinde hareket etme, kendini kontrol etme, kendini disipline etme, eğlenerek temel oyun becerileri kazanma, gibi daha birçok bilişsel, duyusal ve psikomotor beceriyi öğrencilerimize kazandırmayı amaçlıyor ve çalışmalarımızı bu yönde planlıyoruz. Muradiye Erkek Liseleri yerleşkemizde bu hedefleri gerçekleştirmek için gelişmiş ve modern alt yapıya sahip kapalı ve açık spor tesislerimiz bulunmaktadır. Bu tesislerimizde güreş, okçuluk, futsal, basketbol, voleybol, masa tenisi, futbol, badminton, satranç başta olmak üzere birçok spor alanında öğrencilerimizin yeteneklerini dikkate alarak sportif faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Öğrencilerimizin kendilerini ve dünyayı keşfetme yolculuğunda onlara eşlik ederek  Muradiye Erkek Liseleri olarak kendileriyle ve tüm dünyayla barışık, mutlu bireyler yetiştirmek istiyoruz.

Hedeflerimiz öğrencilerimizin:

  • Fiziksel ve sportif etkinliklere katılarak hareket, bilgi ve becerilerini geliştirmesi.
  • Sportif becerileri hayatları boyunca uygulama alışkanlığı kazanmaları.
  • Spor kültürü edinmeleri.
  • Spora özgü kuralları, bilgi ve becerileri uygulayabilmeleri.
  • Bu becerileri yaşamında olumlu olarak kullanabilmeleri.
  • Beden ve ruh sağlığını olumsuz etkileyen alışkanlık ve bağımlılıklardan uzak durmaları.
  • Spor organizasyonları ve okul takımları vasıtasıyla spor bilinci gelişmiş, sosyal birey olmaları.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)