KARDELEN’DE MÜZİK

Muradiye okullarında, öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini ifade etme yollarından biri olan Müzik ile derslerdeki öncelikli hedefimiz; öğrencilerimizin kişisel yetenek ve ilgi alanları doğrultusunda deneyim yaşamaları ve kültürel bakış açısı geliştirmeleridir.

Bu doğrultuda Muradiye okullarında öğrencilerimizin kendi öz kültürümüz olan musikimizi tanımaları ve bu konuda bilgi sahibi olmaları, milli ve manevi duygularını pekiştirmek amaçlı marşları en doğru şekilde öğrenmeleri ve bu yol ile kendilerine güven duymalarını sağlayabilme adına adımlar atılır.

Müziksel yeteneklerinin keşiflerine ve gelişmesine katkı sağlayan bakış açısı olan müzik yolu ile farkındalık yaşamalarına olanak sağlanır. Müzik ile uğraşan her öğrencimizin estetik yönü gelişir. Müzik ile olan yolculukları esnasında zihinsel ve duygusal anlamda gelişirken, sosyal anlamda da özgüven sahibi bireyler olarak hayat yolundaki adımları güçlenir. Okullarımızdaki müzik derslerinde öğrencilerimiz, Milli Eğitim müfredatı doğrultusunda yaparak yaşayarak öğrenme modeli ile tam donanımlı müzik sınıflarımızda bireysel enstrüman çalışmaları, koro çalışmaları yaparak önemli gün ve haftalarda gösterilerini sergileme fırsatı bulurlar.

Muradiye okullarında müzik yaşamın bir parçası olarak kabul edilir ve okul koridorlarımız, bahçemiz, sınıflarımız en güzel sesleri dinleyebilmek adına her öğrencimize müzik yolculuğunda eşlik eder.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)