OKUL MÜDÜR’ÜN MESAJI

Sayın velim;

Kardelen Okulları, Muradiye Öğretim Kurumları bünyesinde eğitim öğretim hizmeti vermekte olup kurumsal hedefimiz “önce insan, sonra liderler” yetiştirmektir. Bu hedef doğrultusunda anaokulundan 8.sınıfa kadar her kademede öğrencilerimizin hem içinde yaşadığı zamanın hem geleceğin becerileriyle donanmış, bu becerileri ülkesinin ve insanlığın hayrına kullanacak, bilgiyi irfana dönüştürecek bilge şahsiyetler olması için eğitim öğretim faaliyetleri gerçekleştiriyoruz.

Okulumuzda öğrencilerimizi yetiştirirken; analitik düşünebilen, bilimsel merakları olan, anadilini doğru ve akıcı kullanabilen, öğrendiği yabancı dille  iletişim kurabilen, problem çözebilen, değerlerine sahip çıkan, geçmişini tanıyan, geleceğe umutla bakabilen, ezberci olmayan, sürekli yenilenen bir eğitim modeli uygulanır.

21.yüzyıl becerileri kazanmış, gelecekte çok boyutlu düşünebilen, kendisinde var olan potansiyelini kullanabilen ve başarılı projeler ortaya koyabilen bireyler yetiştirmekteyiz.

Değerler eğitimindeki hedefimiz; milli ve manevi değerlerini bilen ve koruyan, sorumluluk sahibi olan, adaletli, merhametli ve edep sahibi birer birey olmalarını sağlamaktır.

Amacımız öğrencilerimizi  akademik başarısının yanı sıra kendinin farkına varan, yetenek ve gücünü keşfeden, proje tabanlı çalışabilen, bilimsel düşünme becerisini zenginleştiren bireyler yetiştirmektir. Dünya eksenli düşünüp özümseyerek kendi kültürüne bütünleşmiş, ruh dünyası ile barışık nesiller inşa ederken sahip olduğumuz o güçlü ve sağlam kültürü her daim taze tutabilmektir.

Bütün bu samimi gayret ve başarılar; köklü bir gelenekten güç alarak eğitimde yeni yaklaşımlar geliştiren kurumsal anlayışımızla her zaman daha iyinin derdinde olmamızdandır. Bilgilerini devamlı güncelleyen, vaktin gereğini fark edip hemen harekete geçen, birikimlerini sevgi ve gönülden bir ilgiyle öğrencisine aktaran öğretmenlerimizle hayat bulmaktadır. Eğitim öğretim faaliyetlerimiz, kendini bu ailenin bir ferdi olarak görüp okulunu sahiplenen, eğitim öğretim süreçlerinde okuluna destek olan velilerimizle güçlenmeye devam edecek.

 

Yavuz ULAŞ

Okul Müdürü

Geri
İleri

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)