ÖĞRETMEN AKADEMİSİ

“ ÖĞRETMEN, GÜNCEL VE GÜNDEMİN TAKİPÇİSİ OLARAK  GELECEĞE IŞIK TUTABİLİR.”

Tecrübeli ve geniş bir öğretmen kadrosuna sahip okullarımız öğrencilerimizin akademik, sosyal ve kültürel olarak her anlamda donanımlı olması adına onlara kaliteli bir eğitim öğretim ortamı sunmayı hedeflemektedir. Yeni nesilleri yeniliklerle kuşatmak için öğretmenlerimiz kişisel ve mesleki gelişimini desteklemek amacıyla çeşitli eğitim programları, seminerler, konferanslar, atölye çalışmaları vb. faaliyetlerde yer almaktadır.

Teknoloji çağı olarak adlandırılan bu dönemde; kendini yenilemeyen, güncelden uzak kalan, geleceğe odaklanırken geçmişinden ve öz değerlerinden beslenemeyen bir öğretmen profilinin genel geçerliliği kabul edilemez ve düşünülemez.

Öğrencilerin akıllarına uzanan ve onların gönüllerine dokunabilen öğretmenlerimiz tıpkı öğrenciler gibi hayatın her aşamasında öğrenmeye devam etmektedirler. Gerek Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği gerekse Muradiye Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün öğretmenlerin istek ve ihtiyaçlarına yönelik düzenlediği çalışmalar, öğretmenlerimize ilham vermekte ve onları motive etmektedir.

Kurumlarımızda farklı çalışma alanlarından katılan  eğitimci, sosyolog, kişisel gelişimci, ilahiyatçı, yazar, akademisyen, müzisyen vs. konuklarla yapılan seminerler öğretmenlerimize rehber olmaktadır. Yaşama dair tecrübeler, yaşanmış gerçek hayat kesitleri, örnek başarı hikâyeleri bu platformlarda paylaşılırken Atölye çalışmaları ile canlı yaşam pratikleri eğlenceli bir ortamda gerçekleşmektedir.

Geri
İleri

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)