OKUL MÜDÜRÜ’NÜN MESAJI

Muradiye Öğretim Kurumları olarak hedefimiz “önce insan, sonra liderler” yetiştirmektir. Bu hedef doğrultusunda Sevgi Kolejinde anaokulundan liseye kadar her kademede öğrencilerimizin hem içinde yaşadığı zamanın hem geleceğin becerileriyle donanmış, bu becerileri ülkesinin ve insanlığın hayrına kullanacak, yerli ve milli bir bakış açısıyla evrenseli yakalamış, bilgiyi irfana dönüştürecek bilge şahsiyetler olması için eğitim öğretim faaliyetleri gerçekleştiriyoruz.

Her öğrencinin kendine özel mizacı olan bir birey olduğu bilinciyle “insan”ı merkeze alan, temel ögesi ve öznesi “insan” olan bir okul anlayışının gerçek anlamda başarıyı yakalayacağına inanıyoruz. Öğrencilerimizin bir üst sınıfa/seviyeye akademik hedefleri yakalamış olarak geçmelerini sağlarken öz farkındalıklarını geliştirmelerine, hayata tanıklık etmelerine imkan veren dersler, deneyler, sorumluluk projeleri ve 21.yy okumalarıyla onları destekliyoruz.

Bilgiye ulaşmanın her geçen gün ve saatte daha da kolay olduğu bu çağda, doğru bilgiye ulaşma, bilgiyi doğru şekilde kullanma konusunda öğrencilerimize rehberlik etmeyi amaçlıyoruz çünkü biliyoruz ki zaman artık bilme zamanı değil, yapabilme zamanı. Teknolojinin hayatın her alanında insanlığın huzuru için kullanılması ve dijital olanla insani olanın birleştirilmesi gereğinin farkında olarak bilimin gönül ile, maddenin mana ile birlikte olduğunda anlam kazanacağı gerçeğini öğrencilerimize yaparak ve yaşayarak aktarmayı şiar ediniyoruz.

Büyük insanlar, eğitimle yetişir. Bu inançla ,akademik anlamda liselere ve üniversiteye giriş sınavlarında yılların birikiminin zirveye ulaştığı başarılar elde ediyor, yabancı dilleri ders olarak değil, yakın ve uzak coğrafyalara uzanacak bir ses olarak öğretiyor, bedenler kadar iradeleri de güçlendirmek için spora önem veriyor, düşünce toplulukları ile öğrencilerimize eleştirel düşünceyi, hoşgörüyü, iletişimin temeli olan etkin dinlemeyi öğrenecekleri ortamlar oluşturuyor, etkili bilim insanları olmaları için öğrencilerimizin bilimsel düşünme ve beceri geliştirmelerini projeler, bilim şenlikleri, yarışmalar vb etkinliklerle destekliyor, sanatsal ve kültürel gelişimleri için onlara pek çok ortam ve imkân oluşturuyoruz.

Bütün bu samimi gayret ve başarılar; köklü bir gelenekten güç alarak eğitimde yeni yaklaşımlar geliştiren Kurumsal anlayış; her zaman daha iyinin derdinde olan, öğrenci ve öğretmeninin huzurunu önemseyen ufuk sahibi yönetim kadromuz ile bilgilerini devamlı güncelleyen, vaktin gereğini fark edip hemen harekete geçen, birikimlerini sevgi ve gönülden bir ilgiyle öğrencisine aktaran öğretmenlerimizle hayat bulmaya; eğitim öğretim faaliyetlerimiz, kendini bu ailenin bir ferdi olarak görüp okulunu sahiplenen, eğitim öğretim süreçlerinde okuluna destek olan velilerimizle güçlenmeye devam edecek.

Saygılarımla…

İncek Sevgi Koleji

Koordinatör Müdürü

Serkan GÜNDOĞMUŞ

Geri
İleri

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)